Początek

 Witam Wszystkich bardzo serdecznie

Powstanie tego blogu jest moją odpowiedzią na coraz większy negatywny w mojej ocenie wpływ rynków finansowych na gospodarkę realną, oraz niewłaściwe zarządzanie nią.

Ten blog w pierwotnym założeniu miał być przestrzenią pracy dla nas, (abyśmy wspólnie wypracowywali działania i mechanizmy zmierzającej do poprawy naszej teraźniejszości i przyszłości nie tylko finansowej) lecz ostatecznie mocniejszy nadaje mu wydźwięg iskry, która jak jedna z wielu na tym świecie ma powodwać systematyczny proces zmiany myślenia ludzkiego tak aby efektywniej budować pokuj i (właściwie pojmowany) dobrobyt.

Chciałbym tutaj zaznaczyć, że gospodarka jest mechanizmem naczyń połączonych, dlatego powinno nas interesować zachowanie rynków finansowych np. w USA, lub kwotowanie baryłki ropy naftowej, gdyż handel instrumentami finansowymi (głównie pochodnymi) ma wpływ i to duży na wysokość naszych wynagrodzenie, a także wydatków i czy będziemy mieli w przyszłości pracę czy nie.

Kto ustanawia reguły panujące w gospodarce, zasady zawierania transakcji na rynkach finansowych?, zwierzęta?, drzewa? a może czynniki atmosferyczne? … a nie ludzie?

Czy Ty drogi czytelniku uważasz, że gdybyś chciał i chęć zamienił w działania to nie zmieniałbyś z innymi ww. zasad ?

Czy raczej powinniśmy się zachowywać dalej jak chorągiewka na wietrze jak powieje z rynków finansowych i jak zadecydują rządzący tak z nami będzie?

To w nas tkwi potencjał, siła i moc pracujących milionów umysłów dla wspólnego nie rozłamu, lecz wspólnych korzyści, abyśmy zmieniali stan obecny naszej rzeczywistości na taką, aby każdy z nas mógł pracować tam gdzie pragnie i regularnie oszczędzać.

Jeśli więc drogi czytelniku uważasz podobnie jak ja, że z nie tylko z polską ale i z światową gospodarką nie jest najlepiej i że rynki finansowe już nie spełniają swej właściwej roli, to z potęgą działania która tkwi w Tobie podnieś z innymi upadłą gospodarkę z kolan!

 

Wierze w Ciebie

Adam

………………………………

Wszystkie przedstawione przeze mnie modele i portfele modelowe oraz teorie, techniki a także strategie inwestycyjne są jedynie pokazowe i nie służą do inwestowania realnych środków finansowych tylko wirtualnych celem pobudzenia Was drodzy czytelnicy do jeszcze bardziej kreatywnego myślenia w świecie rynków finansowych.

Nie zgadzam się i zabraniam inwestowania realnego kapitału w oparciu o wyżej wspomniane moje portfele oraz teorie, gdyż chronione są one prawem autorskim i prawami pokrewnymi

P.S. Wielkie i gorące podziękowania dla Piotrka. Bez jego pomocy ten blog by nie powstał. Piotrek, dziękuję Ci za wszelkie słowa motywacji i wiary we mnie, abym mógł jeszcze mocjniej wierzyć w innych. Adam.